خرید کارتن بسته بندی

 

خرید کارتن بسته بندی ، خرید کارتن بسته بندی برای کاربری های مختلف نیازمند در نظر داشتن آیتم های گوناگونی از جمله سایز ، مقاومت ، ابعاد و اندازه و شکل ظاهری کارتن و … در این مقاله سعی کردیم با چندین نشانه شما را برای تشخیص کارتن بسته بندی استاندارد کمک کنیم . نکات زیر کلید شاه کلید انتخاب و خرید کارتن بسته بندی مناسب هستند .
طراحی و تولید کارتن بسته بندی مانند هر محصول دیگری نیازمند رعایت ویژگی ها و استانداردهای خاص خود می باشد . امیداریم بعد از مطالعه این مطلب بتوانیم یک کارتن بسته بندی مناسب با نیاز خود را انتخاب کنید .

 

آیتم های موثر در خرید کارتن بسته بندی

مقوای ورق کارتن بسته بندی

مقوای ورق کارتن بسته بندی باید قابلیت تاشدن و انعطاف در حدی را داشته باشد که بعد از ساخت سوراخ و یا شکستگی در هیچ گوشه کارتن ایجاد نشود . همچنین درب های کارتن با زاویه ۱۸۰ درجه در امتداد خط تا خوردگی بدون شکستگی و مشگل دیگری به راحتی تا شود .

نوار چسب کارتن بسته بندی

نوار چسب کارتن بسته بندی از میان انواع چسب کاغذی ، پارچه ای و یا پلاستیکی با توجه به در خواست و نیاز کارفرما ، همچنی با توافق فروشنده و خریدار انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد .
چسب مورد استفاده برای اتصال کارتن های بسته بندی باید در برابر شرایط آب و هوایی از جمل رطوبت و دمای بالا از مقاومت بالایی برخوردار باشد .

اتصالات در کارتن بسته بندی

اتصال لبه ها در کارتن های بسته بندی با دوخت منگنه و یا چسب انجام می شود . پهنای اتصال نباید کمتر از ۳ سانتی متر باشد و حداقل پهنای اتصال از هر طرف حداقل به اندازه ی ۳.۵ سانتی متر ادامه یابد . اندازه اتصال با توفق بین کارفرما و فروشنده قابلیت تغییر دارد . در صورتیکه اتصال با جفت کردن لبه ها به هم ایجاد گردد تمام طول کار باید چسب زده شده و حداقل پهنای نوار چسب برای این مدل اتصال ۵ سانتی متر است .

مقاومت کارتن بسته بندی

مقاومت کارتن بسته بندی در برابر آیتم های فشار عمودی و سقوط آزاد مهم بوده و متناسب با محتوی بسته در نظر گرفته می شود .

جه علامت هایی باید روی کارتن بسته بندی چاپ شوند ؟

علامت های ثبت شده  روی کارتن بسته بندی  از دیگر استاندارد های کارتن های بسته بندی است . هر علامتی که روی کارتن بسته بندی درج می شود علاوه بر پیروی از استاندارد های کلی ، با توافق بین کارفرما و فروشنده چاپ می شود . در ادامه چند علامت رایج بسته بندی را بیان خواهیم کرد .
علامت روی کارتن بسته بندی باید خوانا و پاک نشدنی چاپ شود .

بطور کلی اطلاعات زیر در قالب علامت روی کارتن های بسته بندی چاپ می شوند :

  • نام ، علامت تجاری و آدر ستولید کننده کارتن بسته بندی
  • وزن کل کارتن بسته بندی و محموله ای که داخل آن است
  • شماره ساخت کارتن بسته بندی
  • در صورت استفاده از کارتن جهت صادرات نام کشورمبدا و مقصد چاپ می شود .
  • علامت نشان دهنده سر و ته کارتن
  • درج علامت قابل بازیافت بودن
  • نام ، نشان تجاری و آدرس تولید کننده محموله ی بسته بندی شده

برای آگاهی از قیمت کارتن بسته بندی و خرید کارتن بسته بندی با کارشناسان ما در کارینا کارتن پردیس در تماس باشید